Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa
  SOŚNICA

GLIWICE, ul. Wiślana 42

START » INFORMACJE DLA CZŁONKÓW » Porady dla lokatorów

Porady dla lokatorów

Z dniem 1 marca 2010r. Spółdzielnia uruchomiła nową stronę internetową, dzięki której jest możliwość przekazywania informacji wszystkim członkom spółdzielni w tej formie.
Rada Nadzorcza GSM Sośnica zadecydowała więc o zaprzestaniu dalszego wydawania biuletynu spółdzielczego pod nazwą ″Informator GSM Sośnica″.
Nie rezygnujemy jednak z prowadzenia tej rubryki - zamiast biuletynu będą się tutaj pojawiały niecyklicznie porady dla lokatorów. W chwili obecnej zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami i serwisami internetowymi:

  • wiosna to czas, kiedy wielu z nas myśli o odświeżeniu mieszkania. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, przez co remont trwa znacznie dłużej niż powinien lub pochłania o wiele więcej pieniędzy niż zakładaliśmy na początku. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułem dotyczącym mądrego planowania i finansowania remontu mieszkania jaki pojawił się na portalu eGospodarka.pl
  • zapraszamy do zapoznania się z interesującymi poradami dotyczącymi zapobieganiu kradzieży samochodów
  • Gdy kończy się lato - nieuchronnie zbliża się wielkimi krokami sezon grzewczy a co się z tym wiąże wydatki na ogrzewanie. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat racjonalnego oszczędzania ciepła.
  • Ogrzewaj dom bezpiecznie - zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpiecznego eksploatowania instalacji i urządzeń w celu uniknięcia zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla - (czadem), wybuchem gazu i pożarem. Komunikat tej treści wydał w połowie grudnia 2012r. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
  • zalecenia w zakresie ekonomicznego korzystania z zaworów termostatycznych
  • interesujący serwis internetowy w całości poświęcony problematyce efektywności w zakresie oszczędzania wody - KroplaDoKropli.pl
  • każdy, kto wymienił okna w swoim domu na nowoczesne, prawie idealnie szczelne – z PVC lub drewniane doceni na pewno wygląd, trwałość i funkcjonalność nowej stolarki. Nie każdy jednak spodziewa się przy tym zmian w wentylacji naturalnej swojego domu w okresie grzewczym (od późnej jesieni do wczesnej wiosny). Zastanówmy się, dlaczego szczelne okna mogą wpływać na zmiany w systemie wentylacji naturalnej? - zachęcamy do zapoznania się z pełnym artykułem dotyczącym wentylacji (PDF, 297kB)
  • Nowoczesne okna są estetyczne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Aby jak najdłużej funkcjonowały bez zarzutów, trzeba jednak o nie należycie zadbać. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułem na temat konserwacji i czyszczenia stolarki okiennej ze strony portalu www.ekspertbudowlany.pl


  Poniżej polecamy też do przeczytania artykuły do pobrania w postaci pliku PDF:


   artykuł dotyczący wentylacji 
   Bezpieczeństwo użytkowania lokali 

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Sośnica" - AKTUALNOŚCI
strzałka do góry